Związki fluorowe

Związki fluorowe są truciznami priotoplazmaityczinymi i dlatego konieczne jest dokładne zebranie po zabiegu resztek fluoru z zęba i ewentualnie z dziąsła i przepłukanie jamy ustnej. Stwierdzono, że po przepłukaniu pełną szklanką wody w jamie ustnej nie pozostaje ślad nie- związaineigo fluoru.

Technika stosowania wodnego roizczynu fluorku sodu jest następująca,: 1. Zęby i jamę ustną przemywa się wodą utlenioną. 2. Ligniną .osłania się grupę fluoryzowanych zębów.

-3. Zęby przemywa się alkoholem i osusza ciepłym powietrzem. 4. Smaruje się powierzchnie zębów watką przepojoną rozczynem fluorku sodu. 5. Pozwala się schnąć rozczynoWi w ciągu trzech minut, w tym czasie suszy się zęby powietrzem.

-6. Powtarza się ponownie smarowanie zębów rozczynem fluorku sodu, który za drugim razem schnie około 5 – 6 minut. 7. Usuwa się wałki ligniny. 8. Płucze się usta pełną szklanką wody.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>